V dnešní době je možno pro rozvody topení použít mnoho druhů potrubí, tvarovek, ventilů, kohoutů, radiátorů, kotlů, zásobníků TUV, regulací apod. Konečný výběr tedy závisí na přání a finančních možnostech zákazníka. Proto je důležité před jakýmkoli návrhem a stanovením ceny posoudit veškeré možnosti a druhy materiálů.

Rozvody potrubí vedeného po stěnách realizujeme nejčastěji v měděných trubkách spojovaných pájením nebo lisováním ukotvených v příchytkách a objímkách. Dnes již méně často používaný je rozvod ze železných trubek spojovaný svařováním nebo závity.

Pro rozvody podlahového topení a napojení topných těles z podlahy nebo zdi používáme plastové trubky ze síťovaného polyethylénu spojovaný lisováním. Dále dodáváme a montujeme kotle na tuhá paliva, zplynovací, plynové, kondenzační s možností ohřevu TUV a elektrokotle. Zajišťujeme zároveň i výměnu a montáž otopných těles, otopných žebříků, termostatických ventilů a hlavic.

Podlahové teplovodní topení vám umožní přesně nastavitelný průběh profilu teplot ve vytápěných prostorech pro každý den. Výškový průběh teplot u teplovodních podlahových topných systémů téměř odpovídá fyziologickému ideálu vytápění. Podlahové topení pro rodinné domy navíc odstraní negativní vlivy klasických topných systémů na vnitřní prostředí v místnosti včetně víření vzduchu, průvanu nebo hromadění tepla u stropu.

Přenos tepla z podlahy do okolního prostředí a ostatních povrchových ploch je zajištěn prostřednictvím tepelného sálání. Díky tomu je místnost rovnoměrně vytápěna. Podlaha se sálavým podlahovým topením se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25-26°C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso. Při vytápění podlahou také nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a tím roznosu prachu, jako u vytápění radiátory, kdy teplý vzduch stoupá od tělesa ke stropu, pod kterým proudí, a po ochlazení klesá zpět k podlaze, kde proudí zpět k radiátorům.